top of page

ZLEPŠENÍ

STANOVIŠTNÍCH PODMÍNEK

IMG_20200428_131542_1-2-2.jpg
DSC_1098.jpg

Vitalita stromu závisí především na kvalitě půdního prostředí, ve kterém roste. Ke správnému růstu potřebuje vzdušnou půdu, která je bohatá na živiny a prostupná pro vodu a kyslík. 

Půda městského prostředí často trpí zhutněním. To nastává při stavebních činnostech a pojezdech těžké techniky, ale také obyčejným sešlapem na stezkách, chodnících…

 

Půda to zkrátka na místech s frekventovaným pohybem lidí nemá jednoduché. 

Ilustrovaná rostlina

Problém se navíc běžně týká i půdy u rodinných domů. Zejména po stavbě, kdy se na uježděnou půdu rozhrne vrstvička ornice, do níž se poté zasadí stromy. Ty do zhutněné půdy neprokoření a  mohou být tak náchylnější k vývratu.

Zlepšování půdních podmínek provádíme provzdušněním zeminy technologií Air spade, obohacením půdy o strukturální substrát na bázi biouhlu a mulčováním. Hlavním cílem je obnovit půdní život.

Air Spade je pneumatický rýč, díky kterému můžeme zhutnělou půdu kypřit do hloubky. Je nejšetrnější technologií pro práci v kořenovém prostoru.

DSC_0218.jpg

ANALÝZA PŮDY

Příčiny chřadnutí stromu bývají různé. Kromě zhutnění, které bývá nejčastější, může půda trpět na nedostatek organické hmoty a živin nebo může být příliš kyselá či zásaditá. Obě reakce ve svých extrémech brání vstřebávání živin do kořenů.

Proto všemu předchází analýza půdy, která nám pomůže zjistit to, co půda potřebuje a aplikovat nejvhodnější způsob jejího vylepšení.

bottom of page