top of page

ODBORNÉ OŠETŘENÍ

STROMŮ

Urbanizované prostředí není pro stromy vůbec přirozené, pokud se jim však dostává odborné péče, mohou prospívat, přinášet radost a vytvářet oázu za horka i deště.

 

Ošetření stromů neznamená pouze ořez. Stromy toho mohou vyžadovat mnohem více.

 

Neuvážený zásah může strom trvale poškodit a zkrátit jeho život o desetiletí.

IMG_20200127_093023924_HDR.jpg
IMG_20200910_174314.jpg

Odborný ořez

Pro zdraví stromu a bezpečné okolí. Není jedno jak a která větev se uřeže. Správný řez respektuje fyziologii dřevin a jejich růstové stadium. Ořez mohou potřebovat jak nově vysazené stromy, tak i ty dožívající. Základní principy řezu jsme pro Vás popsali v článku Pozor, řežete do živého.

 Zajištění koruny     

Stromy s defektním větvením, kterým hrozí rozlomení, lze zajistit instalací systému vazeb, které tomu dokáží předcházet.

Vylepšení stanoviště stromu

V případech, kdy mají stromy nevhodné podmínky pro růst kořenů, může pomoct provzdušnění půdy, mulčování či výměna substrátu.

Při péči o stromy postupujeme podle arboristických standardů, které reflektují aktuální poznání a zkušenosti v oboru.

Péče o keře a živé ploty

Ať už jsou stříhané nebo volně rostoucí, vyžadují pravidelnou, pro každý druh specifickou péči, aby plnily svou funkci. 

 

Ovocné stromy

Máte v sadu pár zanedbaných jedinců? Stromy, co plodily a nyní chřadnou? Taková stará hrušeň je na zahradě hotový poklad. Díky správnému a šetrnému řezu může znovu začít plodit sladké hrušky a vy přispějete k zachování staré odrůdy. 

 

Množstvím odrůd a jejich specifik je však péče o ovocné dřeviny samostatnou kapitolou. Rádi proto spolupracujeme s kolegy, kteří se specializují právě na ně. Kontaktovat je můžete například na stromosad.cz nebo beskydarbo.cz.

bottom of page